Zápis do 1. ročníka

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Vážení rodičia/zákonní zástupcovia budúcich prvákov,

zápis do prvého ročníka pokračuje počas celého apríla v priestoroch našej školy po dohode s vedením školy (riaditeľka alebo zástupca pre ZŠ).

Prihlášku vám pomôžeme vyplniť priamo na zápise u nás v škole alebo ju môžete vyplniť aj vopred z domu elektronicky kliknutím na nasledujúci odkaz - ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnych číslach 0908970481 a 0910970481, prípadne mailom na riaditel@kzsms.sk a zastupcazs@kzsms.sk.

Na zápis bude potrebné:

- rodný list dieťaťa

- preukaz totožnosti zákonného zástupcu.

Tlačivá k zápisu, ktoré si môžete vopred vypísať doma:

- ak zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, vyplňte toto tlačivo:

Cestne_vyhlasenie_ZZ.docx

- ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, vyplňte toto tlačivo:

Pisomne_vyhlasenie_ZZ.docx

- ak vypĺňate prihlášku elektronicky z domu, je potrebné škole doručiť toto vyplnené tlačivo:

Povinna_priloha_k_e-prihlaske.docx

- súhlas so spracovaním osobných údajov:

Suhlas_so_spracuvanim_osobnych_udajov.docx

Môže nastúpiť skôr

Ak požiadate, aby vaše dieťa prijali do prvého ročníka výnimočne skôr, ako dovŕši šesť rokov, musíte k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie spolu so súhlasným vyjadrením všeobecného lekára pre deti a dorast.

Nie je pripravené?

Myslíte si, že vaše dieťa ešte nie je na prvý ročník pripravené? Pedagógovia na zápise väčšinou formou rozhovoru a na základe výtvarného vyjadrenia preveria psychické, fyzické a sociálne schopnosti budúceho prváčika. Ide napríklad o rozoznávanie farieb či geometrických tvarov, priestorovú orientáciu, komunikačné schopnosti a podobne.

Škola zapíše dieťa, ktoré v čase nástupu na plnenie povinnej školskej dochádzky dovŕši 6 rokov, pričom dieťa začne plniť povinnú školskú dochádzku, ak dosiahlo školskú spôsobilosť. To znamená, ak má primeranú psychickú, telesnú a sociálnu vyspelosť. V opačnom prípade môže riaditeľ materskej školy rozhodnúť o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok. A to vždy na žiadosť zákonného zástupcu, čiže vás.

Žije v zahraničí?

Ak vaše dieťa, ktoré by malo nastúpiť do prvého ročníka, žije v zahraničí alebo plánujete do zahraničia odísť, aj tak ho musíte do kmeňovej školy na Slovensku prihlásiť. Pri zápise oznámite, že dieťa bude študovať v zahraničí, a zároveň písomne požiadate riaditeľa školy o povolenie študovať mimo Slovenska.

Ak má dvojaké občianstvo

Ak plánujete dať svoje dieťa do školy v krajine, kde má druhé občianstvo, na Slovensku nemusíte vykonať zápis ani nič riešiť.

0905 518 060 - IT správca siete